Newsletter
Podaj swój e-mail, jeżeli interesują Cię informacje o nowościach i promocjach.

Tajemnica po tamtej stronie dróg. To, co nas łaczy, i to, co nas dzieli

tajemnica_po_tamtej_stronie.JPG
  • promocja
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 30,80 zł 38,50 zł 30.80
ilość egz.
dodaj do przechowalni

Opis

O. Anselm Grün i mistrz zen Willigis Jäger – dwaj zakonnicy z tej samej wspólnoty. Należą do najczęściej czytanych duchowych autorów w krajach niemieckiego obszaru językowego. Łączy ich jednak coś więcej: pewien etap wspólnego życia, wpływ wspólnoty klasztornej żyjącej według reguły św. Benedykta, a przede wszystkim poszukiwanie świętości w człowieku. Dla wielu osób stali się duchowymi przewodnikami i nauczycielami.
Dokąd zaprowadziły ich duchowe poszukiwania? Czy do ponadosobowego doświadczenia Boga, czy do ostatecznego zadomowienia i powierzenia się absolutnemu „Ty” Boga? W szczerej i pełnej estymy rozmowie obaj autorzy odpowiadają na pytania, które nurtują obecnie wielu ludzi. Ich drogi wiary mogą Ci pomóc w znalezieniu własnej ścieżki.
 
Niniejsza książka znajdzie z pewnością czytelników i czytelniczki.  Otwarta rozmowa obydwu duchowych przewodników dostarcza odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące życia i wiary, ubogaca i skłania do dalszych osobistych pytań.

Jak napisał  Jacek Prusak SJ we Wstępie do niniejszej książki, dialog prowadzony przez autorów, wszystkim może pomóc lepiej zrozumieć, ze bez duchowości człowiek sam siebie ogranicza.  Ostatecznie jednak przed każdym z nas stanie pytanie, w jakiego Boga wierzy? Czy w „Boga rozpryskanego, Boga w sprayu, który jest trochę wszędzie, ale nie wiadomo, czym jest”, czy Boga objawiającego się w historii, ponadreligijnie, ale nie poza wiarą? Jak mogę być osobą, jeśli Rzeczywistość Ostateczna jest nieosobowa? Ta książka pokazuje, jaką wagę mają te pytania, jakie pociągają za sobą konsekwencje.

W Polsce książki obydwu Autorów  są niezwykle popularne - dla wielu z nas Autorzy stali się duchowymi przewodnikami i nauczycielami.  Na język polski przetłumaczono ponad 100 książek o. Anselma Grüna i kilkanaście pozycji o. Willigisa Jägera.  Niniejsza książka to relacja ze spotkania równorzędnych partnerów, wypełnionego  opowiadaniami o własnych doświadczeniach duchowych, ich przekonaniami i wzajemnym respektem wobec drogi życia i wiary drugiego. Ich rozmowa ubogacona jest osobistym stylem myślenia i pisarstwa obu autorów.

O. Willigis Jäger i o. Anselm Grün są nie tylko kolegami – łączy ich również wspólna historia. Znają się niemal całe życie, począwszy od wczesnego spotkania w rolach ucznia i nauczyciela, aż po wspólne działanie we wspólnocie zakonnej opactwa benedyktynów z Münsterschwarzach. Przebyli wspólnie długą drogę wiary. Ojciec Anselm jest do dziś głęboko zakorzeniony we wspólnocie klasztornej benedyktyńskiego opactwa. Działa tam jako kapłan, przewodnik duchowy, kierownik kursów oraz jako ekonom. Droga ojca Willigisa prowadzi poza ściśle określone klasztorne otoczenie – od ponad  dziesięciu lat  działa w Centrum Rozwoju Duchowego.

Dokąd zaprowadziły ich duchowe poszukiwania? Czy do ponadosobowego doświadczenia Boga, czy do ostatecznego zadomowienia i powierzenia się absolutnemu „Ty” Boga?

W otwartej rozmowie obaj Autorzy odpowiadają na pytania, które nurtują obecnie wielu współczesnych ludzi. Ich doświadczenie  wiary może pomóc Czytelnikom w znalezieniu własnej ścieżki.

Tłumacz: Ewa Anna Piasta

Dane techniczne

Autor Anselm Grun, Willigis Jager
Tłumacz Ewa Anna Piasta
Data wydania 2015
Numer wydania 1
ISBN 978-83-64721-23-6
Liczba stron 144
Wymiary 140 x 205 mm
Okładka miękka

Opinie o produkcie (0)

Inni kupili również
Wzrastanie Boga w człowieku
Wzrastanie Boga w człowieku
44,00 zł 39,60 zł
egz.
Kroniki Akaszy. Jesteś cudem!
Kroniki Akaszy. Jesteś cudem!
37,00 zł 31,50 zł
egz.
Był sobie pies
Był sobie pies
39,90 zł 33,90 zł
egz.
do góry
Bestsellery
bestseller
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl